اسرار مریخ

اسرار مریخ

گزارش هفتگی
نویسنده : آرش بیک
قسمت : 262 دانستنیها
تاریخ : 13 می 2008

با درود ، مطلب این هفته را به مصاحبه جالب توجهی که توسط “آرت بل “برنامه ساز رادیو “سی 2سی” ، با “گراهام هنکاک”، انجام شده است اختصاص داده ام که امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد
گراهام ابتدا بعنوان گزارشگر مجله معروف اقتصادی “اکونومیست”، فعالیت خود را آغاز نمود و سپس برای مدتی هم خبرنگار مجله “تایمز” لندن می گردد و بخاطر فعالیتهای او علیه فقر در آفریقا و کشورهای جهان سوم چندین جایزه معتبر را از آن خود می کند. او تدریجاً قدم در حیطه ماورالطبیعه گذاشته و چندین اثر پر فروش را به رشته تحریر درمی آورد و تدریجا نام او از مرزهای انگلستان فراتر رفته و تبدیل به یک شخصیت متفکر و مطرح در سطح جهانی می گردد. یکی از کتابهای ارزنده او که از پرفروشترین کتابها می باشد و تعداد 8 میلیون نسخه آن در جهان به فروش رفته است به نام “پیام اسفینکس” است که امیدوارم به فارسی نیز ترجمه شده باشد. آخرین و جالب ترین کتاب وی به نام “اسرار مریخ” است که او در مصاحبه اش با “آرت بل ” ، از آن سخن می گوید:
آرت بل از آخرین تصاویر فرستاده شده توسط سفیه ( ام آر او) از مریخ صحبت می کند و از وی نظرش را جویا می شود. گراهام می گوید؛ همانگونه که تصورش می رفت وسایل ارتباط جمعی آمریکا و انگلیس ، هم زمان با دانشمندان ناسا ، مدعی می شوند که تصاویر بدست آمده از مریخ نشان می دهد که هیچ چیز خارق العاده ای در مریخ وجود ندارد و هر آنچه که شاهد آن هستیم خاک است و شن که در اثر مرور زمان تبدیل به اشکالی شده اند که در نگاه اول انسان تصور میکند در کره مریخ اهرامی وجود دارند که توسط موجوداتی در آنجا ساخته شده اند ولی در اصل همه آن اشکال تصادفی بوجود آمده و چیز خارق العاده ای در آنجا نیست. گراهام اضافه میکند؛ به قولی سعی شده است که پرونده کره مریخ را با چنین توضیحات غیر علمی و بسیار حیله گرانه بسته اعلام کنند.در حالیکه براستی این اولین باری است که بشر توانسته است در یک کره نزدیک و همسایه خود رفته و بعنوان انسان و یا یک موجود هوشمند (روبات) در آن خاک بیگانه پیاده کند و به عقیده من شنیدن چنین نظریاتی از گروهی دانشمند، بسیار احمقانه به نظر می رسد، زیرا تا زمانی که پای انسان به آن کره نرسیده باشد و از نزدیک آن کره را تحت بررسی و مکاشفه قرار ندهد، نمی توان نظریه کلی ارائه داد. او ادامه داده و می گوید؛ مشکل ما با دانشمندان دولتی بسیار پیچیده تر از آن است که تصور می کنیم، چندی پیش، همراه دو باستانشناس معروف که البته یکی از آن دو حقوق بگیر دولت انگلیس بود و دیگری خیر، جهت مکاشفه و به دنبال تمدنی که در اثر حادثه ای مرموز در اعماق آبهای اطراف کشور ژاپن دفن شده است به آنجا رفته و جهت بررسی حداقل 12 بار در مدت دو هفته سکونت ما در آنجا به اعماق آبها رفته و غواصی کردیم، بعد از پیدا کردن شهر مفقود شده در اعماق آبها و وجود دیوارهای سنگی و ستونهای عظیم سنگی و مشاهدات آن دو باستان شناس از تمامی ماجرا، اینجانب نظر آنها را بر اساس مشاهداتشان جویا شدم، باستانشناس اولی گفت بدون شک اجسامی که در زیر آب مشاهده کردیم متعلق به تمدنی است که تقریباً هزاران سال پیش وجود داشته و بر اثر حادثه یا زمین لرزه ای مهیب به اعماق دریا سقوط کرده و مدفون شده است و اما باستان شناس دولتی نظری کاملاً متفاوت ارایه می دهد و گفت، سنگها و دیوارهای سنگی و حتی ستونها همگی بشکل طبیعی در اعماق آب بوجود آمده اند و هیچ چیز خارق العاده ای در اعماق آبهای اطراف ژاپن به چشم نمی خورد!
حال همین اتفاق در سطحی وسیعتر در برابر مشاهدات کره مریخ اتفاق افتاده است اهرامی که بدون شک دارای محاسبات ژئومتریک دقیق می باشند، از نظر دانشمندان ناسا بطور اتفاقی در مریخ بوجود آمده اند. گراهام می گوید؛ به عقیده من ما در یک نبرد واقعی در برابر جهل مطلق و حقیقت قرار گرفته ایم، به نظر می رسد که قدرتهایی در پس پرده وجود دارند که به هیچ وجه نمی خواهند مردم از مرموزات کره مریخ، آگاه شوند، البته دلایل بیشماری را می توان بر شمرد که چرا نمی خواهند مردم از حقایق باخبر شوند. به عقیده من، حوادثی که در کره مریخ در زمانهای دور اتفاق افتاده است می تواند روزی برای کره زمین حادث شود و شاید آنها نمی خواهند مردم از چگونگی حوادث رخ داده در مریخ باخبر شوند. تئوری وجود دارد که بر اساس آن کره مریخ در گذشته قمر کره بزرگی بوده است که در نزدیکی ژوپیتر وجود داشته است، اما در اثر برخورد سنگ آسمانی عظیمی به طول احتمالی 500 کیلومتر از میان رفته و مدار فعلی کمربند سنگها ، نیز در اثر آن حادثه بوجود آمده است، افرادی که این تئوری را مطرح کرده اند مدعی اند که در آن زمان در کره مریخ حیات وجود داشته و اتمسفر کره مریخ به مراتب قطورتر از اتمسفر کره زمین بوده است اما شدت برخورد سنگ آسمانی عظیم با کره مجهول در حدی بوده است که حیات در کره مریخ را نابود کرده است.
گراهام در بخش دیگری از مصاحبه خود می گوید؛ اگر ما با دقت تمام نیروهای مثبت از جمله دانشمندان مسئول و باستان شناسان مسئول و نوع دوست را جمع اوری کرده و نگاهی عمیق به تاریخ بشر از گذشته های دور تا امروز بیاندازیم براستی در خواهیم یافت که با چه حوادثی در آینده خصوصا سال 2012 روبرو هستیم. بعنوان مثال در حال حاضر مشکل بزرگی در سر راه خود داریم که آن عدم دسترسی دقیق ما به آثار باستانی مصر است. شخصی به نام آقای زاهی هاواس به عنوان رئیس آثار باستانی مصر محدودیتهای بی شماری بر سر دیدن سایتهای تاریخی مصر برای ما و دیگر گروههای حقیقت جو بوجود آورده است که در حال حاضر مذاکرات سختی میان ما و ایشان در جریان است که امیدوارم به نتایج قابل قبولی در آینده برسیم.
(جالب توجه است که بدانیم زاهی هاواس مدعی است که مصریان باستان سازندگان واقعی اهرام و دیگر آثار مصر می باشند، آثار و اهرامی که به جرات با تکنولوژی امروزی نیز برای ساختن آن تا حدی امر محالی بنظر میرسد) گراهام می گوید؛ اطلاعات بسیار ارزنده ای در “گیزا” (یکی از سایت های تاریخی مصر) وجود دارد که بدون شک می تواند اسرار بی شماری راجع به سازندگان اصلی اهرام در اختیار ما قرار دهد. هرچه که باشد با اطلاعات جالبی که تا امروز به دست آورده ایم ارتباط خاصی بین اهرام مصر و اهرام موجود در منطقه “سایدونیا” ، در کره مریخ وجود دارد. به عقیده من تمدن مصر به دهها هزار سال پیش تعلق داشته و بشر در دوران بسیار دور، حدود 100 تا 150 هزار سال پیش به تکنولوژی والایی می رسد که موفق به سفر به کرات دیگر از جمله کره مریخ می گردد و از خود آثاری در آنجا به جای می گذارد و همچنین به کرات دیگر سفر می کند که اگر روزی ما موفق به سفرهای طول و دراز در منظومه شمسی شویم بدون شک با آثار دیگری نیز برخورد خواهیم کرد که ساخته انسانهای آن دوره از تاریخ بشر بوده اند، اما حادثه ای عظیم اتفاق افتاده است ، حادثه ای که البته سعی شده است رکوردی از وقایع در سایتهای تاریخی زمین بجای گذاشته نشود تا ما بتوانیم بعنوان آیندگان بدان دست بیابیم، حال چرا برای بدست آوردن اطلاعات با چنین محدودیتهایی باید برخورد کنیم را نمی توانم شخصا هضم کنم. اینجاست که فکر می کنم جنگ میان حقیقت و جهل آشکار می گردد. به امید روزی که بتوانیم در این نبرد پیروز شویم.
پایدار باشید
.

Advertisements
This entry was posted in aliens, UFO, ماوراالطبیعه and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s