The Lost Book of Enki 2 ( In Farsi) سومریا ایرانیان باستان قسمت دوم

The Lost Book of Enki

سومریان” ایرانیان باستان”

قسمت دوم

نویسنده: آرش بیک

با درود و سپاس، همانگونه که هفته پیش وعده داده بودم، گوشه ای از کتاب “کتاب گمشده انکی”، را ترجمه کرده و در این گزارش به آگاهی تان می رسانم. یادآوری می کنم که این گزارش بخش بسیار کوچکی از این کتاب باستانی و به عبارتی متعلق به 6 هزار سال پیش می باشد و توسط باستان شناس روسی زکریا سیچن به انگلیسی ترجمه شده است.

در هفته گذشته بطور اختصار به ماموریت اولیه موجودات کره “نیبیرو”به نام ” آنوناکی” اشاره کردم و آنکه پادشاهی به نام “اللو”، به شکلی پنهانی تصمیم می گیرد برای نجات کره “نیبیرو” که در اثر از بین رفتن اتمسفر آن مورد تهدید قرار گرفته بود، در جستجوی آلیاژی به نام طلا دست به یک سفر فضایی بزند و تلاش کند که این آلیاژ را در کره ای در فضا بیابد وبدین وسیله موجودات کره “نیبیرو” را نجات دهد و آنکه قدرت پادشاهی خود را نیز به ثبوت برساند. اما قبل از آنکه به جزئیات سفر فضانورد ” آنوناکی” بپردازیم، مایلم قدری راجع به موقعیت کره “نیبیرو”، در فضا و آنکه مشکلاتی که موجودات آن با آن درگیر بودند بپردازم.

بر اساس نوشته و کتیبه های سومری (ایرانیان باستان) و الواح، مجسمه ها و علائم بدست آمده و “سیلندر سیل” معروفی که وضعیت قرار گرفتن سیارات منظومه شمسی را نشان داده است، منظومه کوچکی که از یک خورشید تاریک و 6 سیاره تشکیل شده هر 3600 سال زمینی، به مرکز منظومه شمسی و خورشید ما نزدیک می شود و بدور مدار آن می چرخند و دوباره راهی فظا می گردند و مجددا 3600 سال دیگر باز می گردد. حال یکی از سیارات این منظومه کوچک به نام “نیبیرو” یا ” کره ایکس” هنگام نزدیک شدن به منظومه شمسی وارد حیطه آن گردیده و از میان کره جوپیتر و مریخ میگزرد و در آن هنگام است که بر اساس نوشته ها و الواح سومری سفاین بیشماری از آن کره بطرف کره زمین راهی می گردند.

حال میپردازیم به وظعیت زندگی در کره “نیبیرو”. بر اساس کتیبه ها ، همانگونه که اشاره شد کره نیبیرو پس از آنکه بدور خورشید می چرخد برای مدت بسیار طولانی بدور از گرمای خورشید در فظا سیر میکند، لذا ساکنان آن کره بدلیل نازک شدن اتمسفر کره خود در وضعیت بسیار سختی قرار گرفته بودند. از سوی دیگر موجودات نواحی شمال و جنوب آن کره با یکدیگر در نبرد بودند و دلیل اصلی آن هم بر سر رهبریت ” نیبیرو” بود. گروهی از آنان معتقد به پادشاهی ” اللو” و گروهی دیگر به پادشاهی ” انکی” بودند. برای رفع مشکلات جوی هر یک راهکاری را پیشنهاد می کنند و به اجرا می گذارند، اما اقدام آنان بی نتیجه می ماند و وظعیت کره روز به روز بحرانی تر می گردد.

پادشاه ناحیه شمال، پادشاه ناحیه جنوب را بی کفایت می خواند و پادشاه جنوب نیز دیگر پادشاه را بی لیاقت خطاب می کند، در این میان اقوام هر یک از پادشاهان مسئله موروثی بودن سلطنت را مطرح می کنند و آنکه پادشاه جنوب بر اساس شواهد و مدارک می بایست پادشاه کل “نیبیرو”، باشد در این کارزار “اللو” پادشاه شمال توسط شورا یا مجلس موجود در آن کره به خیانت محکوم می گردد و “اللو” به تنهایی تصمیم می گیرد که ابتدا برای نجات مردم کره خود و سپس پادشاهی خود می بایست دست به اقدام خارق العاده ای بزند. او طرحی را که از جانب چند دانشمند مبنی بر بدست آوردن آلیاژی مانند طلا برای پخش کردن آن در اتمسفر کره “نیبیرو” مطرح شده بود را باور داشت و می دانست که برای پیدا کردن کره ای که این آلیاژ را داشته باشد می بایست دست به یک سفر فضایی بزند. “اللو” تنها راه انجام چنین ماموریت پر مخاطره ای را پنهان کاری و ربودن سفینه ای و سپس رهسپار فضا شدن می یابد و در اولین فرصت دست به اقدام زده و به تنهایی راهی فضا می شود بر اساس نقشه ای که در دست داشت و آن نقشه امروزه به شکل کتیبه های کروی در موزه ها وجود دارد، تمام کرات منظومه شمسی نام خاص سومری دارند و در زمان گذر از هر یک , فضانورد ” آنوناکی” نام آن کره را ذکر کرده است. (مجدداً اشاره می کنم که جزئیات کامل در کتاب L.B.E آمده است و شخصاً برای کوتاه کردن گزارش از ذکر آنها پرهیز می کنم.) در میان راه هنگامی که به سیاره “نپتون” می رسد، از آن کره به نام کره آبی نام می برد. ناگفته نماند که دانشمندان در یکی دو قرن گذشته به وجود آب یا آبی رنگ بودن سیاره نپتون پی برده اند. در هر حال “اللو” به سیاره مریخ می رسد و در آن کره فرود می آید و تصمیم می گیرد که از کره مریخ بعنوان پایگاه میان “نیبیرو” و زمین استفاده کند (به همین دلیل پروفسور زکریا سیچن ، تصویر انسانگونه ای که مانند یک هرم در کره مریخ وجود دارد را از آن بعنوان یادواره یا مقبره “اللو” نام می برد). پس از مدت کوتاهی اقامت در کره مریخ “اللو” ، بطرف کره زمین پرواز می کند و سرانجام (بنا بر تاریخ ما 455، هزار سال پیش سفینه او در نزدیکی جزیره کیش در دریا فرود می آید و سپس وارد جزیره کیش می گردد و پس از درست کردن پایگاه کوچکی، آزمایشات اولیه خود مبنی بر یافتن طلا را آغاز می کند. او بزودی برآورد می کند که برای استخراج و بدست آوردن طلا، آنهم به مقدار زیاد، می بایست به کره “نیبیرو” بازگردد و لوازم و افراد بیشتری را با خود به کره زمین بیاورد. ناگفته نماند که در کتاب “کتاب گمشده انکی” و در حقیقت الواح و کتیبه های سومری، جزئیات بسیار ظریف ماجرا به شکل زیبا و خارق العاده ای توصیف شده است. بعنوان مثال حالات روحی و احساسی که در لحظات اول اقامت در کره زمین به او دست می دهد و به اصطلاح اولین غروب دریا در کره ای دیگر و احساس آن پادشاه فضانورد و دلتنگی برای کره “نیبیرو”، همه و همه در آن الواح توضیح داده شده است که براستی آن کتاب را تبدیل به استثنایی ترین کتابی که آنهم 6 هزار سال پیش نوشته شده در می آورد.

در لوح چهارم نوشته است “اللو” پس از طی کردن هزاران هزار “لیگنس”، (شاید واحدی برای مسافت باشد) سرانجام سیاره “نیبیرو”، را در دور دست تشخیص می دهد و با نزدیک شدن به خانه و یا سیاره خود احساساتش برانگیخته می شود، چراغهای سرخ رنگی که به شکل خاصی در یک ردیف تعبیه شده بودند(مانند فرودگاه) مکان فرود سفینه او را نشان می دادند. او خوشحال و سرافراز از آنکه مقداری طلا با خود آورده بود و بزودی می توانست با انجام چند سفر دیگر به کره زمین مشکل و وضعیت اتمسفر کره “نیبیرو”، را برای همیشه ترمیم کند، “اللو” سرانجام در فرودگاه کره “نیبیرو”بزمین نشست و یکی از فرزندان او به نام “آنو” به طرف او می آید و او را در آغوش می کشد.

ادامه ماجرای سفر اولین ” آنوناکی” به کره زمین را امیدوارم در هفته آینده بتوانم برای شما عزیزان ترجمه کرده و آماده کنم.

اما مایلم قبل از آنکه گزارش این هفته را به پایان ببرم توضیحاً بگویم، براستی در 6 هزار سال پیش چه گذشته است، آنهم چرا این مسافران فضایی سرزمین عزیز ما ایران را در میان نقاط دیگر برگزیدند؟ آیا آنان به شکل اتفاقی جزیره کیش و سپس سواحل ایران را انتخاب کردند و یا آنکه دلیل خاص دیگری وجود داشت، شاید وجود بیش از حد طلا در مناطق ایران و شناسائی طلا توسط دستگاههای آنان دلیل اصلی او بود و یا موارد دیگری؟ و اصولاً چه رابطه ای میان شکل و شمایل خدایان ” آنوناکی”، و پادشاهان کهن ایرانی مانند داریوش و کوروش وجود داشته است؟ چرا آنان اغلب شکل و شمایل مشابه داشتند؟ و چراهای دیگر که امیدوارم در گزارش های آینده تا حدودی روشن گردد.

یزدان پاک نگهدار ایران باد

پایدار باشید.

The Lost Book Of Enki

Anunnaki

Enlil

Enki

Nibiru

Anu

Allalu

leagnes

Advertisements
This entry was posted in ماوراالطبیعه, ایران باستان, زکریا سیچن, سومریان. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s